اگر اين سوالات براي شما مطرح است، حتما مطالعه کنيد. چگونه گوشي را ترک کنيم و درس بخوانيم ؟ چگونه گوشي را کنار بگذاريم و درس بخوانيم ؟ چگونه از گوشي دوري کنيم و درس بخوانيم ؟

آيا اين آشنا به نظر مي رسد؟

هفته آينده يک امتحان بزرگ در پيش داريد، بنابراين مي دانيد که زمان آن رسيده است که کتاب ها را امتحان کنيد.

پشت ميز مطالعه خود مي نشينيد و شروع به مرور يادداشت هاي خود مي کنيد.

پنج دقيقه بعد، تلفن شما خاموش مي شود. اين يک پيامک از پسر عمويت ليلي است. او در مورد سفر خانوادگي که بعد از امتحان مي رويد مي پرسد.

پس از تبادل شش پيامک با ليلي، به زمان نگاه مي کنيد. 15 دقيقه گذشت!

تلفن خود را کنار مي گذاريد و به خواندن يادداشت هاي خود باز مي گرديد. 10 دقيقه بعد، ميل ناگهاني و طاقت فرسا براي بررسي فيد اخبار فيسبوک خود پيدا مي کنيد.

شما فقط قصد داريد چند دقيقه را در فيس بوک بگذرانيد، اما در نهايت سه آلبوم عکس را مرور مي کنيد، روي چهار وضعيت نظر مي دهيد و دو ويديو را تماشا مي کنيد.

شما تصميم مي گيريد وضعيت خود را به روز کنيد: «معضل زندگي: براي امتحان مطالعه کنيد يا فيس بوک را بررسي کنيد. فيس بوک برنده مي شود.» همه اينها 20 دقيقه ديگر از شما وقت مي گيرد.

من مطمئن هستم که قبلاً چنين چيزي براي شما اتفاق افتاده است. زماني که دانشجو بودم اين اتفاق براي من افتاد و اکثر دانشجوياني که با آنها کار مي‌کنم به من مي‌گويند که اين اتفاق خيلي زياد برايشان مي‌افتد.

اما اميدي هست تکنيک هاي ساده اي وجود دارد که مي توانيد از آنها براي پيروزي در جنگ عليه عوامل حواس پرتي استفاده کنيد.

چگونه گوشي را کنار بگذاريم و درس بخوانيمچگونه گوشي را کنار بگذاريم و درس بخوانيم

در اينجا شش نکته براي شما آورده شده است:

1. گوشي خود را در حالت بي صدا قرار دهيد و آن را در انتهاي ديگر اتاق قرار دهيد.

اگر صاحب يک گوشي هوشمند هستيد، مي دانيد که چقدر مي تواند حواس شما را پرت کند. فيس بوک، توييتر، ايميل، پيام هاي متني و بله، کل اينترنت در دسترس شماست.

حتي يک گوشي غيرهوشمند هم مي تواند به شدت حواس پرت کننده باشد!تبليغات

به اين ترتيب، توصيه مي‌کنم – در شروع جلسه مطالعه – تلفن خود را در حالت بي‌صدا قرار دهيد و آن را دور از خود قرار دهيد. ترجيحاً بايد آن را در انتهاي ديگر اتاق قرار دهيد.

به اين ترتيب در حين مطالعه با تماس تلفني يا پيامک قطع نمي شويد. وقتي استراحت مي کنيد هميشه مي توانيد هر 30 يا 45 دقيقه گوشي خود را چک کنيد.

اگر با خودتان صادق باشيد، اعتراف خواهيد کرد که تعداد کمي از پيام‌هاي متني و تماس‌هاي تلفني که دريافت مي‌کنيد نياز به پاسخ فوري دارند، بنابراين منطقي است که وقتي استراحت مي‌کنيد با طرف مقابلتان تماس بگيريد.

2. دسترسي به اينترنت خود را خاموش کنيد.

ممکن است قصد داشته باشيد از رايانه خود براي کار استفاده کنيد، اما در عوض مي توانيد به راحتي خود را در فيس بوک يا يوتيوب بيابيد. (شما مي دانيد منظورم چيست. ?? )

هنگامي که از رايانه خود استفاده مي کنيد، شبکه جهاني وب به معناي واقعي کلمه فقط يک کليک با شما فاصله دارد. براي مقاومت در برابر اين وسوسه به خود اعتماد نکنيد. قبل از شروع جلسه مطالعه، دسترسي به اينترنت خود را خاموش کنيد.

اگر نياز به دسترسي به برخي منابع آنلاين داريد، قبل از اينکه دسترسي به اينترنت خود را خاموش کنيد، تمام اطلاعات لازم را در ابتداي جلسه خود دانلود کنيد.

اينترنت ابزاري است که هم قدرت سرگرمي و هم آموزش دارد. با خاموش کردن دسترسي به اينترنت در زماني که زمان تمرکز است، از قدرت اينترنت به طور موثر استفاده مي کنيد.

3. زماني که مي خواهيد حواس تان پرت شود، نفس عميق بکشيد.

حواس پرتي ها به صورت موجي مي آيند. اشتياق به تماشاي تلويزيون، تميز کردن اتاق (مطمئنم من تنها کسي نيستم که مي‌خواهم اتاقم را وقتي زمان کارآمد بودن است پاک کنم، درست است؟) و چک کردن تلفنتان ناگهان به شما حمله مي‌کند – و اغلب ممکن است اينطور باشد. غافلگير کننده.

اما اين ميل‌هاي شديد فقط براي مدت کوتاهي دوام مي‌آورند. اگر بتوانيد در برابر آن موج اوليه مقاومت کنيد، مي توانيد به جاي تسليم شدن در برابر وسوسه، به مطالعه ادامه دهيد.

در اينجا نحوه مبارزه با ميل به شما آمده است: چشمان خود را ببنديد. دو ثانيه نفس بکشيد، سپس به مدت دو ثانيه نفس خود را بيرون دهيد. اگر اين ميل همچنان ادامه داشت، آن را تکرار کنيد تا برطرف شود.تبليغات

با استفاده از اين تکنيک ساده، چهار تا هشت ثانيه را صرف تنفس عميق خواهيد کرد و پس از آن به کار خود باز خواهيد گشت. اگر از اين تکنيک استفاده نکنيد، احتمالاً به مدت 15 دقيقه يا حتي بيشتر حواس‌تان پرت مي‌شود.

4. از خانواده و دوستان بخواهيد که به شما حريم خصوصي بدهند.

من مطمئن هستم که قبلاً در دوران تحصيل براي شما چنين اتفاقي افتاده است:

• مامانت اومده بود ازت در مورد روزت بپرسه

• دوست شما براي چت آمد

• برادر کوچکترتان براي انجام تکاليفش از شما کمک خواست

• خواهرت ازت راهنمايي خواست

ليست ادامه دارد.

اشتباه نکنيد؛ روابط مهم هستند من کاملاً معتقدم که از بسياري جهات، کيفيت روابط شما کيفيت زندگي شما را تعيين مي کند.

اما زماني که در حال مطالعه هستيد، وقفه ها مي توانند به ويژه مختل کننده باشند.

درست قبل از شروع جلسه مطالعه، توصيه مي‌کنم به سراغ افرادي برويد که احتمالاً مزاحم شما مي‌شوند و چيزي شبيه به اين بگوييد: «هفته آينده امتحان دارم، بنابراين بايد تمرکز کنم. لطفاً براي دو ساعت آينده به من حريم خصوصي بدهيد و صحبت را قطع نکنيد، مگر اينکه واقعاً چيزي فوري باشد؟»

وقتي چنين تلاش عمدي انجام مي دهيد تا از ديگران بخواهيد به حريم خصوصي شما و تعهد شما به برتري تحصيلي احترام بگذارند، احتمالاً اين احترام را به شما نشان مي دهند.

5. حداقل 8 ساعت خواب شبانه داشته باشيد.

به عنوان يک دانش آموز، خواب کافي تقريبا غيرممکن به نظر مي رسد. هميشه تکاليف زيادي براي انجام دادن، پروژه هاي زيادي براي کار کردن، فعاليت هاي زيادي براي شرکت در آنها، دوستان زيادي براي معاشرت و مهماني هاي زيادي براي رفتن وجود دارد.

در مقايسه با همه اين موارد، خواب بسيار بي اهميت به نظر مي رسد!

اما اگر مي خواهيد عملکرد تحصيلي خوبي داشته باشيد، خواب حياتي است. اين يک واقعيت علمي ثابت است که خواب بر حافظه، تمرکز و عملکرد مغز شما تأثير مي گذارد. اگر به اندازه کافي نمي خوابيد، خود را براي موفقيت در زندگي دانشجويي آماده نمي کنيد.

وقتي کم خواب هستيد، به راحتي حواس تان پرت مي شود.

در اينجا چند راه وجود دارد که به شما کمک مي کند زودتر بخوابيد:

• يک برنامه روتين شبانه قبل از خواب داشته باشيد

• در پايان روز با خواندن کتاب آرام شويد

• بعد از ساعت 3 بعد از ظهر کافئين ننوشيد

• هر روز در ساعت معيني به رختخواب برويد

• يک زنگ شبانه تنظيم کنيد تا به شما بگويد زمان خواب است (اين براي من بسيار مفيد بوده است!)

6. از ابزاري مانند Asana.com استفاده کنيد تا به شما در اولويت بندي وظايف کمک کند.

( Asana.com براي گفتن اين حرف به من پولي نداد، قول مي دهم.)

Asana.com يک ابزار مبتني بر وب است که به شما امکان مي دهد پروژه ها را به راحتي مديريت کنيد و وظايف را اولويت بندي کنيد.

من از نيم سال پيش استفاده از Asana.com را شروع کردم و متوجه شدم که براي سازماندهي زندگي من مفيد است.

دانش‌آموزان اغلب هنگام فکر کردن به ساير وظايفي که بايد انجام دهند، حواسشان پرت مي‌شود. آنها شروع به تعجب مي کنند که آيا بايد به جاي آن روي تکليف ديگري کار کنند يا براي آزمون ديگري مطالعه کنند. اين امر آنها را از تمرکز بر روي کار مورد نظر باز مي دارد.

با استفاده از ابزاري مانند Asana.com، مي‌توانيد از تمام وظايف، پروژه‌ها و ساير تعهدات خود مطلع باشيد. با يک رويکرد سيستماتيک به سمت مديريت کار، از هر جلسه مطالعه بهترين استفاده را خواهيد برد.

چگونه گوشي را کنار بگذاريم و درس بخوانيم

در دنيايي که به‌طور فزاينده‌اي از گوشي‌هاي هوشمند، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و اينترنت پرسرعت متصل مي‌شويم، همه جا حواس‌پرتي را پرت مي‌کنند.

شما بايد تلاشي عمدي و متعهدانه انجام دهيد تا در کار خود بمانيد. اميدوارم اين شش نکته به شما در تلاش براي تبديل شدن به يک دانش آموز شاد و موفق کمک کند!

چگونه از گوشي دوري کنيم و درس بخوانيم

اين مراحل ساده به شما کمک مي کند تا اينقدر گوشي خود را چک نکنيد

• مطالعات نشان داده است که صرف زمان زياد در تلفن براي تمرکز و سلامت روان شما مضر است.

• با شروع سال 20، چند راه آسان براي ايجاد عادات ديجيتالي بهتر وجود دارد.

• سعي کنيد اعلان‌ها را خاموش کنيد، تلفن خود را از اتاق خواب بيرون بياوريد و حتي در مقياس خاکستري روشن کنيد.

منبع : چگونه گوشي را کنار بگذاريم و درس بخوانيم

کاهش استرس کودکان در مدرسه که آينده کودکان را تحت تاثير قرار مي

افزايش تمرکز در کودکان | راه هاي افزايش تمرکز هنگام درس خواندن

داستان کوتاه در مورد مرتب کردن وسايل و جمع کردن اسباب بازي ها

چگونه گوشي را کنار بگذاريم و درس بخوانيم

19 داستان اخلاقي کودک که معجزه مي کند!

مي ,کنيد ,گوشي ,يک ,دهيد ,استفاده ,خود را ,به شما ,و درس ,را در ,چگونه گوشي ,ابزاري مانند asana

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

احمد قشقائی زاده gkavirnegin وبسایت پشتیبانی لایک چت دانلود سرا دانلود کتاب الکترونیکی nasimtabiat رمان َشین براری معرفی انواع مبلمان ها و مبلمان های اداری shabsedaorg